Čtvrtek 18. Duben
Moravská Třebová
°C

A-TÝM: První bod v semifinálové sérii berou Kohouti

A-TÝM: První bod v semifinálové sérii berou Kohouti

PRVNÍ SEMIFINÁLOVÉ UTKÁNÍ KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

HC Kohouti Česká Třebová x HC Slovan Moravská Třebová

4 : 3

2 : 0 | 2 : 1 | 0 : 2

Úvodní zápas semifinále krajské ligy mužů Královéhradeckého a Pardubického kraje zvládli lépe domácí Kohouti. Slovan sice dokázal mazat manko a v závěru utkání sahal po vyrovnání, Vlk však výsledek 4:3 pro svůj tým udržel a českotřebovští si tak připisují první bod v sérii. 

 


KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Slovan vstoupil do utkání velmi odhodlaně. Po několika vteřinách hry prověřil pozornost domácího brankáře Cach, po něm se do brány tlačil Augustin, Vlk však první příležitosti zlikvidoval. Vzápětí udeřil na druhé straně Semorád a Kohouti šli do vedení. Moravskotřebovští si zavařili ještě víc nedovoleným zákrokem a hrou v oslabení. V početní nevýhodě podržel svůj tým Peksa, který pohotovými zákroky zneškodnil několik gólových příležitostí soupeře. V plném počtu byli nebezpečnější domácí a v 15. minutě se skóre měnilo podruhé. Tentokrát se na slotu objevil Fúzik, který napodruhé překonal brankáře hostů – 2:0. Hned v dalším střídání zahrozil po delší době Slovan, za zády Vlka zvonila pouze tyč.

Se vstupem do druhé třetiny přišla první početní výhoda pro tým Moravské Třebové. V té Slovan téměř neohrozil bránu soupeře, naopak do slibné příležitosti se dostal Semorád, který mířil mimo bránu. Soupeř měl i nadále více ze hry. Ve 34. minutě Peksa přečetl zakončení v samostatném úniku Pláška. O minutu později baseballovým zakončením  se už Pláškovi podařilo usměrnit skákající puk do sítě hostů. O dvě minuty později se českotřebovští radovali podruhé, tentokrát po střele Ostřanského. Slovan se však rozhodně nevzdával a ve 37. minutě zažehl jiskru naděje střelou zblízka Palička.

Ve třetí části utkání byly k vidění pasáže, kdy se Slovan dostával do tlaku a měl převahu. Po 54 vteřinách poslední třetiny mířil po rychlé výměně puků znovu přesně Palička. Následovaly dvě početí výhody pro hosty, domácí brankář ale dobré pokusy moravskotřebovských hráčů likvidoval. Deset minut před koncem snížil na rozdíl jediné branky zakončením zblízka Faltus a domácí se museli bát o výsledek. Moravskotřebovští v závěru zamknuli soupeře, odvolali i brankáře. Všechny tutovky však pochytal Vlk. V hektickém závěru domácí těžké momenty ustáli a berou první bod v sérii.


HC KOHOUTI ČESKÁ TŘEBOVÁ:

VLK Tomáš [1] – LEDER Václav [8], HRADIL Zbyněk [14],  VAŠÍČEK Jiří [16], BLAŽEJ Daniel [19], JEMELKA Petr “A” [23], DRTINA Marek [27], JELÍNEK Tomáš [69] – OSTŘANSKÝ Milan [6], PAVLOVSKÝ Matěj [10], STOLÍN Jan [11], PRACHAŘ Tomáš [12], FÚZIK Jakub „C“ [15], ČADA Jakub [17], MARTINEC Jakub [20], ROZLÍLEK Vít [21], SEMORÁD Jan [24], PLÁŠEK Karel [25], VEVERKA Vojtěch „A“ [63]

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

PEKSA Marek [28] – BLAHÁČEK Matěj [3], DUBOVČI Dominik [4], KUCHAŘ Dominik [5], JANKŮ Libor [14], NETOLICKÝ Marek [20], CEKR Filip [30], HOLUB Ondřej [35], SCHEJBAL Jakub [69] – MAREK Dominik „A“ [7], HORKÝ Michal [8], VESELSKÝ Ondřej [9], FALTUS Tomáš „C“ [10], BRANDÝS Jan [12], AUGUSTIN Vojtěch „A“ [13], MAŠKA Michal [17], PALIČKA Filip [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], VAŇOUS Pavel [88], ŠÍP Libor [97]Branky a nahrávky:
 3:17 SEMORÁD Jan /ROZLÍLEK Vít, JELÍNEK Tomáš/, 14:44 FÚZIK Jakub „C“ /OSTŘANSKÝ Milan, PAVLOVSKÝ Matěj/, 34:15 PLÁŠEK Karel /PRACHAŘ Tomáš, JEMELKA Petr „A“/, 36:11 OSTŘANSKÝ Milan /DRTINA Marek, PAVLOVSKÝ Matěj/

36:38 PALIČKA Filip /CACH Dominik, AUGUSTIN Vojtěch „A“/, 40:54 PALIČKA Filip /CACH Dominik, AUGUSTIN Vojtěch „A“/, 49:22 FALTUS Tomáš „C“ /KAVAN Tomáš

 Tresty: 6 : 6

Rozhodčí: Ondřej HAVLÍK, Petr RULÍČEK – Tomáš JIRUŠKA, Pavel KOLÁŘ

Published by Vendula Pokorna