Čtvrtek 18. Duben
Moravská Třebová
°C

A-TÝM: I druhý zápas berou Kohouti, Slovan bude v České Třebové odvracet mečbol

A-TÝM: I druhý zápas berou Kohouti, Slovan bude v České Třebové odvracet mečbol

DRUHÉ SEMIFINÁLOVÉ UTKÁNÍ KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

HC Slovan Moravská Třebová x HC Kohouti Česká Třebová

2 : 6

1 : 2 | 0 : 2 | 1 : 2

Druhé utkání semifinálové série začalo pro moravskotřebovské hokejisty přívětivě. Už po čtyřech minutách hry se ujali vedení zásluhou Dominika MARKA. Potom se však opakoval scénář z úvodního duelu. Českotřebovští si vytvořili pohodlný náskok, který tým Moravské Třebové ani přes veškeré následující snahy nedokázal dotáhnout. Slovan v určitých pasážích zápasu tlačil a tvořil si řadu obrovských šancí, žádnou z nich však moravskotřebovtí hokejisté nedovedli přetavit v potřebné branky. Série se tak vrací za stavu 2:0 do České Třebové.


KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Oba celky čekala od začátku druhého semifinálového duelu skvěla atmosféra. Krátce po úvodním buly se do slibné šance dostal Dubovči. Hra se přenášela z jedné strany na druhou a diváci sledovali pohledný hokej. Začátkem čtvrté minuty kryl první z nebezpečnějších příležitostí soupeře Peksa. Hned po tom domácí museli bránit první početní nevýhodu. Lepší vstup do oslabení si moravskotřebovští ani nemohli přát, po dvaceti vteřinách hry vyplynula z dobrého pohybu hráčů Slovanu individuální akce Marka, který střelou z úhlu na přední tyč poslal domácí do vedení. O necelou minutu později se však rozradostnil i hlouček českotřebovských fanoušků. Dlouhý zámek zakončil Ostřanský, jenž z první využil přihrávku přes brankoviště. V 8. minutě střílel nebezpečně přes obránce Pavlovský, Peksa proti schované střele stihl zasáhnout ramenem. Po polovině úvodní třetiny přiťukl Ostřanský puk mezi kruhy Pavlovskému, který rychlým zápěstím poslal Kohouty do vedení. Potom zahrozil prudkou střelou Augustin, brankář hostů však puk za svá záda nepustil.

Začátkem druhé třetiny vytáhl další skvělý zákrok Peksa. Na druhé straně zachytil rozehrávku soupeře Horký, podržel puk a vytvořil situaci 2 na 0, Vlk však bohužel pro domácí přihrávku na Marka přečetl a udržel stav 1:2.Ve 26. minutě dostal spoustu času před bránou Semorád a zblízka přidal třetí gól hostů. Hned v dalším střídání Kohouti přidali čtvrtou branku, rychle sehranou situaci zakončoval Ostřanský. Slovan na nevýhodný stav reagoval zvýšenou aktivitou v útočném pásmu. Z mezikruží pálil těsně vedle tyče Schejbal. Za dobrý pohyb byli moravskotřebovští odměněni přesilovkou, v té vykryl další tvrdou střelu Schejbala Vlk vyrážečkou. V závěru třetiny se role vyměnily a domácí museli bránit nevýhodu 3 na 5. V té střílel po křižném pasu bez přípravy Fúzik, jemuž Peksa doslova gól z hokejky ukradl famózním přesunem a reakcí na následnou dorážku.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili moravkotřebovští ve třech proti pěti. V početní nevýhodě odvedly obranné čtveřice v zádech s brankářem zodpovědnou práci. Ve 46. minutě poslal Augustin puk na Cacha, jeho blafákové zakončení těsně minulo bránu. Moravskotřebovětí se tlačili do brány soupeře, na brankáři hostů si však lámali zuby Palička i Augustin. Na druhé straně kryl Peksa nebezpečnou střelu Veverky, kterého vybídl přihrávkou Plášek. V 53. minutě si domácí vypracovali další přesilovku, kterou přetavili v branku. Brankář hostů vyrazil Schejbalovu střelu od modré na hůl Augustinovi, který z první poslal puk zpátky do brány soupeře, směr jeho střely upravil těsně před Vlkem Faltus – 2 : 4. V dalším střídání domácí brankář znovu přečetl zakončení českotřebovského kapitána. Moravskotřeboští následně vsadili na hru bez brankáře, která jim nevyšla. Kohouti při power play domácích přidali pojistku v podobě dalších dvou branek a připisují si druhý semifinálový bod.


HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

PEKSA Marek [28] – BLAHÁČEK Matěj [3], DUBOVČI Dominik [4], KUCHAŘ Dominik [5], JANKŮ Libor [14], NETOLICKÝ Marek [20], HOLUB Ondřej [35], SCHEJBAL Jakub [69] – MAREK Dominik „A“ [7], HORKÝ Michal [8], VESELSKÝ Ondřej [9], FALTUS Tomáš „C“ [10], BRANDÝS Jan [12], AUGUSTIN Vojtěch „A“ [13], MAŠKA Michal [17], PALIČKA Filip [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], ŠÍP Libor [97]

HC KOHOUTI ČESKÁ TŘEBOVÁ:

VLK Tomáš [1] – LEDER Václav [8], HRADIL Zbyněk [14],  VAŠÍČEK Jiří [16], BLAŽEJ Daniel [19], JEMELKA Petr “A” [23], JELÍNEK Tomáš [69] – OSTŘANSKÝ Milan [6], PAVLOVSKÝ Matěj [10], STOLÍN Jan [11], PRACHAŘ Tomáš [12], FÚZIK Jakub „C“ [15], ČADA Jakub [17], MARTINEC Jakub [20], ROZLÍLEK Vít [21], SEMORÁD Jan [24], PLÁŠEK Karel [25], VEVERKA Vojtěch „A“ [63]Branky a nahrávky:
 4:02 MAREK Dominik „A“ /FALTUS Tomáš „C“/ v oslabení, 52:19 FALTUS Tomáš „C“ /AUGUSTIN Vojtěch „A“, SCHEJBAL Jakub/ z přesilovky

5:15 OSTŘANSKÝ Milan /VEVERKA Vojtěch „A“, PAVLOVSKÝ Matěj/, 10:25 PAVLOVSKÝ Matěj /OSTŘANSKÝ Milan, MARTINEC Jakub/, 25:09 SEMORÁD Jan /MARTINEC Jakub, HRADIL Zbyněk/, 25:29 OSTŘANSKÝ Milan, 55:59 PAVLOVSKÝ Matěj, 56:57 OSTŘANSKÝ Milan /VAŠÍČEK Jiří, FÚZIK Jakub „C“/

 Tresty: 7 : 7

Rozhodčí: Josef VRBA, Ondřej ŠKORPIL – Patrik LANDSMANN, Jan KOPECKÝ

Published by Vendula Pokorna