Čtvrtek 18. Duben
Moravská Třebová
°C

A-TÝM: Sezóna pro moravskotřebovský A-tým bohužel končí, Kohouti na domácím ledě vítězí 5:0

A-TÝM: Sezóna pro moravskotřebovský A-tým bohužel končí, Kohouti na domácím ledě vítězí 5:0

TŘETÍ SEMIFINÁLOVÉ UTKÁNÍ KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

HC Kohouti Česká Třebová x HC Slovan Moravská Třebová

5 : 0

1 : 0 | 2 : 0 | 2 : 0

V páteční podvečer se semifinálová série přesunula za stavu 2:0 pro Kohouty zpátky do České Třebové. Žádný z moravskotřebovských hráčů se ve třetím semifinálovém duelu mezi střelce nezapsal a úřadovali pouze domácí. Jasný výsledek 5:0 rozhodl o postupu týmu České Třebové do finále. 


KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Slovan do utkání nevstoupil ideálně a už po půl minutě hry musel čelit první přesilovce Kohoutů. V početní nevýhodě moravskotřebovští vynikli dobrým pohybem a téměř soupeře nepustil do zakončení. V 5. minutě upláchl do slibné šance Ostřanský, jeho pokus vytěsnil Peksa ramenem. Hned v dalším střídání měl před sebou odkrytou bránu Plášek, nemířil však přesně. V 7. minutě si první nebezpečnou příležitost vytvořili také hosté, Faltus servíroval puk mezi kruhy Kavanovi, i jeho zakončení mířilo mimo bránu. Následovala další útočná akce ze strany Slovanu, Palička vytáhl puk do útočného pásma a našel před bránou Cacha, proti jeho střele se Vlk stihl přesunout. Na úvodní branku se čekalo do 12. minuty, po střele Pavlovského dostal spoustu času na brankovišti Martinec a usměrnil puk do sítě – 1:0. V 15. minutě se činili oba brankáři, kteří likvidovali každý po jedné gólové příležitosti.

V úvodu druhé třetiny diktovali tempo hry jednoznačně domácí Kohouti, kteří nepouštěli Slovan z obranného pásma. Přehnaná aktivita domácích znamenala přesilovku pro tým Moravské Třebové. V závěru početní výhody se až před brankáře proručkoval Schejbal, jeho zakončení mezi betony domácí brankář vystihl. V plném počtu hosté pokračovali v ohrožování brány soupeře, z otočky pálil Augustin, i na jeho zakončení Vlk dosáhl vyrážečkou. V polovině utkání mířil z dobré pozice těsně nad bránu Cach a následovala další početní výhoda pro Slovan. V té si moravskotřebovští vytvořili tři nebezpečné příležitosti, nejprve Palička orazítkoval tyč, potom vyslal chovanou střelu od modré Janků, Vlk však dosáhl i na následnou dorážku z hole Šípa. V plném počtu se nehrálo dlouho a Slovan mohl tlačit v další přesilovce. V té paradoxně skóroval soupeř, chybnou rozehrávku zachytil Ostřanský, jeho samostatný nájezd Peksa zlikvidoval, domácí si však v útočném pásmu vyměnili dvě rychlé nahrávky a dostali puk zpět na Ostřanského, který zvýšil na 2:0. Ve 37. minutě Palička proskočil mezi domácími obránci, jeho zakončení mezi betony Vlk vystihl. Dvacet vteřin před druhou sirénou rozvlnil síť hostů potřetí Pavlovský.

Také vstup do posledního dějství se lépe vydařil domácím. Martinec našel přihrávkou zpoza brány na kruhu Rozlílka, který v čase 42:31 zvýšil na 4:0. V dalším střídání zneškodnil další samostatný únik. Ve 46. minutě se vylučovalo v řadách Slovanu a soupeř prohřešek potrestal, podruhé rozvlnil síť Rozlílek. Zbytek utkání se dohrával, Kohouti kontrolovali tempo hry a vítězstvím 5:0 vybojovali vstup do finále.


HC KOHOUTI ČESKÁ TŘEBOVÁ:

VLK Tomáš [1] – LEDER Václav [8], HRADIL Zbyněk [14],  VAŠÍČEK Jiří [16], BLAŽEJ Daniel [19], JEMELKA Petr “A” [23], DRTINA Marek [27], JELÍNEK Tomáš [69] – OSTŘANSKÝ Milan [6], PAVLOVSKÝ Matěj [10], STOLÍN Jan [11], PRACHAŘ Tomáš [12], FÚZIK Jakub „C“ [15], ČADA Jakub [17], MARTINEC Jakub [20], ROZLÍLEK Vít [21], SEMORÁD Jan [24], PLÁŠEK Karel [25], VEVERKA Vojtěch „A“ [63]

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

PEKSA Marek [28] (od 49:21 Pavel ŘOUTIL) – BLAHÁČEK Matěj [3], DUBOVČI Dominik [4], KUCHAŘ Dominik [5], JANKŮ Libor [14], NETOLICKÝ Marek [20], CEKR Filip [30], HOLUB Ondřej [35], SCHEJBAL Jakub [69] – MAREK Dominik „A“ [7], VESELSKÝ Ondřej [9], FALTUS Tomáš „C“ [10], BRANDÝS Jan [12], AUGUSTIN Vojtěch „A“ [13], MAŠKA Michal [17], PALIČKA Filip [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], ŠÍP Libor [97]Branky a nahrávky:
11:56 MARTINEC Jakub /PAVLOVSKÝ Matěj, OSTŘANSKÝ Milan/, 32:01 OSTŘANSKÝ Milan /HRADIL Zbyněk, DRTINA Marek/, 39:41 PAVLOVSKÝ Matěj /FÚZIK Jakub „C“, OSTŘANSKÝ Milan/, 42:31 ROZLÍEK Vít /MARTINEC Jakub, JELÍNEK Tomáš/, 46:22 ROZLÍLEK Vít /MARTINEC Jakub/

 Tresty: 5 : 3

Rozhodčí: Vojtěch PILNÝ, Josef VRBA – Jan KOPECKÝ, Matěj MIKULA

Published by Vendula Pokorna