Čtvrtek 18. Duben
Moravská Třebová
°C

A-TÝM: Druhé místo v Pardubickém kraji je úspěch, hodnotí sezónu hlavní kouč moravskotřebovského A-týmu

A-TÝM: Druhé místo v Pardubickém kraji je úspěch, hodnotí sezónu hlavní kouč moravskotřebovského A-týmu

Hokejisté A-týmu Moravské Třebové se v letošním ročníku soutěže do zápasových bojů už nedostanou. V semifinálové sérii jim vystavili stop Kohouti z České Třebové. Jak sezónu hodnotí hlavní kouč moravskotřebovského A-týmu?

Máte za sebou druhý rok v roli trenéra Slovanu. Jste s průběhem sezóny spokojen?

Za sebe můžu říct, že jsem maximálně spokojen. Spokojen s tím, kam se mužstvo posunulo a jaké předvádělo výkony. Při vší skromnosti si myslím, že kluci udělali obrovský pokrok jak v samotných výsledcích, tak v přístupu k tréninku, ke hře, k zápasu. Byli podstatně psychicky odolnější než v tom prvním roce. Tým působil sebevědoměji. Troufám si říct, že druhé místo v Pardubickém kraji je obrovský úspěch.

Je něco, co vás v letošním ročníku překvapilo?

Překvapuje mě, že se v soutěži objevuje málo mladých kluků. Myslím, že takhle soutěž může být dobrým vstupem k rozehrání. Třeba takové mužstvo jako je Česká Třebová by určitě na rozehrání uživilo extraligové kluky, je to takové ideální prostředí k seznámení se s dospělým hokejem. Víceméně kromě našeho mužstva a několika dalších, která však daleko nedošla, se mladí v týmech moc neobjevovali.

Povedlo se Vám s týmem vše, co jste si před začátkem soutěže představoval?

Určitě ne, já vstupuji do sezóny vždycky s vysokými nároky jak na sebe, tak na tým. Moje představa byla vytvořit kompaktní třílajnový celek. Bohužel se nám nepodařilo sehnat dostatečný počet útočníků k tomu, abychom mohli obměňovat a pracovat s více formacemi. V těch rozhodujících částech sezóny nebylo možné, abychom nasadili tři stejně silné vyrovnané lajny.

Jak byste hodnotil průběh soutěže před play off?

Ta já to nijak nerozděluji. Sezóna se nesla v takovém jiném duchu než ta předchozí. Ta první byla taková nervózní a spíše jsme se poznávali. Ta druhá byla podstatně sebevědomější a jistější. Jezdili jsme na zápasy s tím, že máme všude šanci vyhrát a častokrát se nám to taky podařilo. S týmy, které v loňské sezóně dominovali jsme hráli naprosto vyrovnaná utkání. A myslím, že nakonec ani v play off jsme nepropadli.

Jak byste zhodnotil průběh semifinále? Věřil jste ve zlom v sérii s Českou Třebovou?

Objektivně musím říct to, co jsem věděl od začátku. Kohouti mají podstatně širší a kvalitnější kádr. V týmu je řada hráčů s extraligovými zkušenostmi. Do letošního ročníku navíc ještě vyztužili obranu zařazením Vašíčka a Drtiny, do útoku přišel Martinec. Tým je plný zkušených hráčů, které táhne výborný trenér se zkušenostmi z extraligy. Myslel jsem si, že jsme schopní Českou Třebovou porazit, ale na to, abychom je porazili třikrát za sebou jsme zatím neměli.

Pokud bychom hodnotili jednotlivé hráče, kdo v sezoně splnil vaše očekávání, kdo naopak zaostal?

Jednoznačně můžu říct, že si nevybavím jediného hráče, který by nad mým očekáváním zaostal. Kluci udělali obrovský pokrok. V nejlepší desítce kanadského bodování jsme měli několik hráčů. Nejužitečnější hráč mužstva byl pro mě kapitán, který udával tón v kabině i na hřišti a celou sezónu šel příkladem. Co se týče hokejových dovedností, samozřejmě nezklamali Augustin ani dlouhodobě zraněný Schejbal. Svou roli v týmu potvrdili všichni hráči. Produktivní Palička, i mladí kluci, kteří se v průběhu sezóny jednoznačně zvedli, kus práce udělal Kavan. Jsem ale přesvědčený o tom, že největší progres zaznamenali obránci. Mladí kluci se nechali přemluvit k ofenzivnímu způsobu hry, až jsem některé v závěru sezóny nestačil brzdit v tom, aby taky začali bránit. Každopádně podporovali ofenzivu mužstva a to v zápasech bylo cítit. Letošní sezónu tak vidím jako velice progresivní, co se týče jednotlivých hráčů. Všechno to bylo jištěné zezadu dvěma výbornýma klukama.

Už máte jasno, jestli povedete tým i v následující sezóně?

O nadcházející sezóně se začalo mluvit hned po posledním utkání. Vedoucí mužstva zjišťuje, kdo bude chtít i v nadcházející sezóně reprezentovat Moravskou Třebovou. Zjišťuje, ja dalece bude muset kádr doplnit a jaké na to bude mít prostředky. Tohle všechno je v řešení. Post trenéra A-týmu se zatím neřeší, na pořadu jsou nejdříve věci týkající se mládežnických kategorií.

Chtěl byste říct něco závěrem?

Já doufám, že nejsem jediný, kdo má pocit z dobře odvedené práce. Tým odvedl dobrou práci a zároveň ho hnali výborní diváci. Chtěl bych jim všem poděkovat nejen za domácí atmosféru, ale i za tu, kterou vytvářeli na stadionech soupeřů. Troufám si říct, že jsme jediné mužstvo, které doprovázel takový počet diváků. Za to celý tým děkuje a bude rád, když tato přízeň bude pokračovat i v další sezóně.

Published by Vendula Pokorna