MLÁDEŽ: Moravskotřebovští hokejisté kategorie U11 vezou z Francie zlato!

MLÁDEŽ: Moravskotřebovští hokejisté kategorie U11 vezou z Francie zlato!

První květnový víkend vyrazili moravskotřebovští hokejisté ročníků 2013 a 2014 do francouzského města Orléans, kde se zúčastnili dvoudenního turnaje kategorie U11. V konkurenci dalších sedmi účastníků z Francie a Německa vybojoval tým Slovanu nejcennější zlaté kovy. Během dvou dnů sehrál celkem šestnáct utkání, ve kterých patnáctkrát oslavil výhru a jednou prohrál. Kvalitní utkání provázela skvělá atmosféra, hráči Moravské Třebové bojovali o každý těsný výsledek a celý průběh turnaje byl pro všechny velkým zážitkem.

VIDEO Z TURNAJE


Turnaj osmi týmům z Francie, Německa a Česka odstartoval v sobotu 4. května. Hrálo se na celé hřiště 5 proti 5 plus brankáři, s každým týmem dvojzápas 2x 12 minut. V první části turnaje se týmy utkaly dvakrát každý s každým. Následoval potvrzovací závěrečný zápas o umístění, který sehrály celky umístěné v tabulce na sousedních místech.

V úvodním dvojutkání turnaje s JOKERS de Cergy Slovan vybojoval výhry 3:0 a 2:1, následně rozstřílel ORLÉANS B 5:0 a 4:0, v zápasech s ORLÉANS A si moravskotřebovští hráči lámaly zuby na skvěle chytajícím brankáři a nakonec udolali dvě těsné výhry 1:0. Do posledního zápasu vstoupil Slovan ve 21:20 a jednalo se ten den o tabulkový rozstřel mezi prvním a druhým místem. Moravskotřebovští bojovníci na sobě ve večerních hodinách nedali znát únavu a vítězstvím 2:0 a 3:0 si po prvním dni zajistili první místo tabulky.

Nedělní boje začal Slovan výhrami 2:0 a 4:0 nad DUCS de Dijon a tím si zajistil účast v bojích o medaile. Následoval souboj s německým týmem MOSKITOS Essen, ve kterém hráči Slovanu vybojovali důležité výhry 4:0 a 2:0 s mnohem vyšším a větším soupeřem. Poslední utkání základní části s DOGS de Cholet rozhodovalo o účastníkovi, na kterého moravskotřebovští narazí v boji o zlaté medaile. DOGS v prvním utkání zaskočili tým Slovanu velmi rychlým hokejem a moravskotřebovští tak utrpěli první porážku 0:1. Do druhé části naskočil Slovan v mnohem vyšším tempu a soupeři vrátil porážku 2:1.

V boji o první místo čekal hokejisty Slovanu tedy znovu tým DOGS de Cholet, se kterým se utkal 2x s výsledkem jedné výhry 2:1 a jedné prohry 0:1. Ve finálovém utkání předvedli oba soupeři bojovný výkon a pohledný hokej. Prvních dvanáct minut se hrálo bez vstřelené branky, druhá část utkání však patřila Slovanu, který do sítě soupeře nasázel tří góly a mohl tak slavit zlato!

Velké poděkování za finanční podporu k realizaci zájezdu patří – Moravia Automation s.r.o., Koweb s.r.o., Terana s.r.o., Stavebniny Stupka s.r.o. a Koupelnovevybaveni.cz. Děkujeme také Městu Moravská Třebová za propagační materiály, kterými byli obdarováni účastníci turnaje.


SESTAVA:

Václav HLAVÁČEK [1] / Ondřej KRAVCŮ [2] – Tomáš PROKOP “A” [10], Antonín NÁROŽNÝ [16], Josef HUŽVAR [77], Teo MAZÁNEK “C” [88] – Filip FRYČ [11], Marek ŠTRAJT [15], Barbora MACKŮ [18], Vojtěch KOUKAL [20], Patrik KUČERA [22], Dalibor ČUNEK [24], Jiří RICHTER [33], David VYCHODIL [46]

POŘADÍ TURNAJE:

1. SLOVAN Moravská Třebová
2. DOGS de CHOLET
3. CORSAIRES de NANTES
4. MOSKITOS Essen 🇩🇪
5. DUCS de DIJON
6. JOKERS de CERGY
7. ORLEANS
8. ORLÉANS B

SKÓRE: 38 : 3


 

PRŮBĚH TURNAJE:

1. ČÁST

SLOVAN Moravská Třebová 3 x 0 JOKERS de Cergy

SLOVAN Moravská Třebová 2 x 1 JOKERS de Cergy

SLOVAN Moravská Třebová 5 x 0 ORLÉANS B

SLOVAN Moravská Třebová 4 x 0 ORLÉANS B

SLOVAN Moravská Třebová 1 x 0 ORLÉANS

SLOVAN Moravská Třebová 1 x 0 ORLÉANS

SLOVAN Moravská Třebová 3 x 0 CORSAIRES de Nantes

SLOVAN Moravská Třebová 2 x 0 CORSAIRES de Nantes

SLOVAN Moravská Třebová 2 x 0 DUCS de Dijon

SLOVAN Moravská Třebová 4 x 0 DUCS de Dijon

SLOVAN Moravská Třebová 4 x 0 MOSKITOS Essen

SLOVAN Moravská Třebová 2 x 0 MOSKITOS Essen

SLOVAN Moravská Třebová 0 x 1 DOGS de Cholet

SLOVAN Moravská Třebová 2 x 1 DOGS de Cholet


UTKÁNÍ O PRVNÍ MÍSTO

SLOVAN Moravská Třebová 0 x 0 DOGS de Cholet

SLOVAN Moravská Třebová 3 x 0 DOGS de Cholet