MLÁDEŽ: Nejmenším hokejistům Slovanu zpestřil příměstský kemp brankář Marek Langhamer

MLÁDEŽ: Nejmenším hokejistům Slovanu zpestřil příměstský kemp brankář Marek Langhamer

1. 7. 2024 | MORAVSKÁ TŘEBOVÁ – Nejmladším hokejistům Moravské Třebové zpestřil příměstský hokejový kemp český hokejový brankář Marek Langhamer. Nejprve proběhla klasická autogramiáda, diskuze na různá témata a focení. Hokejisté se následně přesunuli na hrací plochu, kde byl připravený miniturnaj v hokejbalu. V průběhu hry Marek předal nejmenším brankářům několik hodnotných typů a rad.

KARIÉRA MARKA LANGHAMERA

Marek se narodil v Moravské Třebové, kde také v mládí hrál, později se přesunul do Pardubic, v jejichž dresu strávil 4 roky. Na konci sezóny 2011/2012 byl draftován NHL týmem Arizona Coyotes, se kterým prošel juniorskou WHL, později působil v ligách ECHL i AHL. V sezóně 2016/2017 debutoval v NHL. V prosinci roku 2017 se vrátil do Česka do Komety Brno, se kterou získal mistrovský titul. Následně prošel KHL, nejvyšší finskou ligou a aktuálně působí v nejvyšší švédské lize.

Marek oblékal také dresy českých juniorských reprezentací. Působil ve všech kategoriích od U16 do U20. Premiéru v seniorské reprezentaci si odbyl v sezóně 2018/2019. V roce 2022 byl u bronzové medaile České hokejové reprezentace.