A-TÝM: Slovan venku devíti brankami sestřelil Choceň

DVACÁTÉ SEDMÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

HC Spartak Choceň x HC Slovan Moravská Třebová

2 : 9

1 : 3 | 0 : 4 | 1 : 2

A-tým Moravské Třebové v neděli vyrazil k dalšímu venkovnímu utkání do Chocně. Slovan se blýskl parádním výkonem, o čemž svědčil mimo jiné i nekompromisní výsledek. K devíti vstřeleným brankám pomohl třemi body Dominik MAREK #7 a Filip PALIČKA #21. Za zmínku stojí také výborný výkon brankáře Marka PEKSY #28. Moravskotřebovští si tak připisují další vítězství a díky důležitým třem bodům drží šesté místo tabulky.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Slovan vstoupil do utkání znovu velmi bděle, z první branky se ale už v 5. minutě radovali domácí. Po vstřelené brance putovali hosté na trestnou a soupeři se podařilo ještě několikrát prověřit moravskotřebovského brankáře. Posléze se Slovan vrátil zpět do počátečního tempa a i na bránu Chocně letělo několik nebezpečných střel. Střeleckou smůlu se v polovině úvodní třetiny podařilo po rychlé výměně puků prolomit Vaňousovi. Zakladatelem dalšího útoku Moravské Třebové byl brankář Peksa, který rozehrál dlouhou nahrávkou na Horkého, ten přenesl hru na Marka, a ten hosty poslal do vedení. Uplynulo necelých sedm minut a nastartovaný Slovan zvyšoval skóre o další kousek. Po Blaháčkově střele se k puku dostal Veselský a potřetí v zápase rozvlnil síť domácích.

Začátkem druhé periody byla pozorovatelná moravskotřebovská touha po vítězství. Ve 23. minutě zvýšil přesným zakončením na 1:4 Palička. Slovan však  stále neměl dost. V polovině utkání přidal pátou branku po přihrávce od Vaňouse Marek. O čtyři minuty později dostal Palička nabito od Augustina a neomylnou střelou zvýšil na 1:6. Moravskotřebovští diktovali tempo hry. Třicet vteřin před koncem využil první nabídnutou přesilovku po rychlé výměně puku Janků. Do kabin se šlo za stavu 1:7 pro tým hostů.

V poslední třetině hosté zpomalili. Ve 49. minutě si vypracoval slibnou příležitost soupeř, o druhou branku Chocně se postarali Polák s Lichtágem. Moravskotřebovští však reaovali velmi pohotově. Rychlou odpověď v podobě osmého gólu se podařilo vyslat Šípovi. Šance ze strany hostů neustávaly. Poslední slovo si vzal 28 vteřin před koncem základní hrací doby Augustin, jenž přidal na moravskotřebovské konto devátý gól.

PEKSA Marek [28] – BLAHÁČEK Matěj [3], DUBOVČI Dominik [4], KUCHAŘ Dominik [5], BRANDÝS Jan [12], JANKŮ Libor [14], CEKR Filip [30], HOLUB Ondřej [35] – MAREK Dominik „C“ [7], HORKÝ Michal [8], VESELSKÝ Ondřej [9], AUGUSTIN Vojtěch „A“ [13], MOUČKA Jan [18], PALIČKA Filip [21], CACH Dominik „A“ [29], KAVAN Tomáš [66], VAŇOUS Pavel [88], ŠÍP Libor [97]

HC SPARTAK CHOCEŇ:

VALENTA Jindřich [92] (od 19. min BEDNÁŘ Radek [90] J) – KOUTECKÝ Jiří [3], KALOUS Miloš [5], NOVÁK Martin [6], KNYTL Jakub [17], VOTAVA David [18] J, VACEK Jan [22], NOVOTNÝ Tomáš [86] – LICHTÁG Michal “A” [8], URBAN Antonín [11] J, PILAŘ Matěj [12], FARKAS Daniel [14], SVATOŠ Jan [15], PRACHAŘ Pavel „C“ [16], KREJZA Jan [20], NOVOTNÝ Jan [24], POLÁK Jan [88]

Branky a nahrávky:
4:37 KREJZA Jan /FARKAS Daniel, POLÁK Jan/, 48:31 LICHTÁG Michal „A“ /POLÁK Jan/

9:41 VAŇOUS Pavel /MAREK Dominik „C“, MOUČKA Jan/, 11:19 MAREK Dominik „C“ /HORKÝ Michal, PEKSA Marek/, 18:21 VESELSKÝ Ondřej /BLAHÁČEK Matěj, ŠÍP Libor/, 22:39 PALIČKA Filip „A“ /DUBOVČI Dominik, CACH Dominik/, 29:53 MAREK Dominik „C“ /VAŇOUS Pavel/, 33:58 PALIČKA Filip „A“ /AUGUSTIN Vojtěch „A“/, 39:30 JANKŮ Libor /CACH Dominik, PALIČKA Filip „A“/ využití přesilovky, 49:51 ŠÍP Libor /KAVAN Tomáš/, 59:32 AUGUSTIN Vojtěch „A“ /CACH Dominik/

Tresty: 3 : 2

Rozhodčí: David KOLÁŘ – Tomáš KUKLA, David JIROUŠ