A-TÝM: Slovan otočil zápas s Lanškrounem a vítězí 7:3!

DVACÁTÉ DEVÁTÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

HC Slovan Moravská Třebová x TJ Lanškroun

7 : 3

1 : 2 | 4 : 1 | 2 : 0

Moravskotřebovští hokejisté se ve středeční podvečer po šestitýdenní sérii venkovních duelů vrátili na domácí stadion. Zápas provázela výborná atmosféra, kterou vytvořily plné kotle domácích i hostů. Vstup do utkání byl ze strany domácích nejistý a už ve 25. minutě prohrávali o dvě branky. Hokejisté Slovanu se však v průběhu druhého dějství probudili, otočili výsledek ve svůj prospěch a vydřeli výhru 7:3.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Papírově slabší soupeř překvapil domácí tým aktivním vstupem do utkání a první minuty se hrálo před brankářem Peksou. Orlům se podařilo vypracovat několik akcí, moravskotřebovský gólman však s podporou bránících hráčů příležitosti likvidoval. V 6. minutě zůstali před domácí bránou úplně sami Šembera a Krč, proti střele po přihrávce se Peksa stihl přesunout. Pod první nebezpečnou situaci ze strany domácích se po polovině první periody podepsal Horký, zatáhl puk do útočného pásma a mezi kruhy našel Marka, na jeho zakončení Nimmerrichter reagoval. O otevření skóre se postarali domácí ve 13. minutě, po dlouhé přihrávce od Brandýse si puk v útočném pásmu vyměnili Marek s Horkým, pohlednou kombinaci zakončoval prudkou střelou z mezikruží Vaňous. Moravskotřebovští se neradovali dlouho, vyrovnání pro Orly vystřelil vzápětí Kužílek. Další kousek přidali hosté po minutě zásluhou Jáneše, který potrestal nepřesnou rozehrávku domácích hráčů. Do kabin se šlo za stavu 1:2 pro Orly.

Hned v úvodu prostřední třetiny měl dobrou příležitost ke skórování Augustin, proti jeho střele ale brankář soupeře stihl zavřít betony. Následovalo oslabení Slovanu, ve kterém Lanškroun třikrát nebezpečně ohrozil bránu, Peksa však držel neměnné konto. Ve 25. minutě dostal dlouhou přihrávku za obranu Krč a bekendovým blafákem zvýšil na 1:3. Třetí inkasovaný gól moravskotřebovské nakopl. Nejprve se do brány tlačil Vaňous, v dalším střídání na sebe Marek stáhl hráče vytvořil tak prostor pro Horkého, který střelou z mezikruží snížil na 2:3. O necelou minutu později bylo srovnáno, Palička zatáhl puk do pásma a naservíroval ho před bránu Augustinovi, který z první přidal třetí branku domácích. Hrál se rychlý hokej plný osobních soubojů, ve 27. minutě pálil z první Dubovči, jeho střelu vytěsnil Nimmerrichter ramenem. V polovině utkání Peksa likvidoval situaci 4 na 2 po chybném střídání domácích. Na druhé straně Vaňous předal puk Paličkovi, jeho střela z brankáře soupeře vypadla a pohotově ji ve čtvrtou branku proměnil Augustin. V závěru prostředního dějství moravskotřebovští využili druhou z nabídnutých přesilovek. Janků poslal puk na zadní tyč Vaňousovi, který pohodlně uklidil puk do odkryté brány.

Posledních dvacet minut odšpuntovali moravskotřebovští pobytem v útočném pásmu a několika nebezpečnými střelami. Ve 45. minutě byl při samostatném úniku nedovoleně zastaven Janků, který svoji příležitost v podobě trestného střílení rychlou kličkou využil a přidal tak pátý gól Slovanu. Následovalo oslabení, které moravskotřebovští zvládli na jedničku. Na konečných 7:3 zvyšoval v 55. minutě po servisu od Paličky Augustin. Slovan si tak i přes nepovedený vstup do utkání připisuje tři body.

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

PEKSA Marek [28] – DUBOVČI Dominik [4], BRANDÝS Jan [12], JANKŮ Libor [14], MOUČKA Jan [18], NETOLICKÝ Marek [20], HOLUB Ondřej [35] – MAREK Dominik „A“ [7], HORKÝ Michal [8], VESELSKÝ Ondřej [9], FALTUS Tomáš „C“ [10], BRANDÝS Jan [12], AUGUSTIN Vojtěch [13], MAŠKA Michal [17], PALIČKA Filip „A“ [21], CACH Dominik [29], KAVAN Tomáš [66], VAŇOUS Pavel [88]

TJ LANŠKROUN:

NIMMERRICHTER Kamil [33] – KUŽÍLEK Filip [7], MANN Štěpán [11], BUREŠ Tomáš [34], PRAŽÁK Tomáš [44], PACLÍK Ondřej [93] – PEJCHA Jakub „A“ [9], KRČ Tomáš „A“ [10], PIRKL Oliver [16], MARKL Tomáš [21], ŠVUB Vojtěch [22], NOVOTNÝ Matyáš [24] J, DVOŘÁK Tomáš [28], VOGEL Radek [37], GILDAIN Daniel [83], NASTOUPIL Jan „C“ [88], ŠEMBERA Michal [97]

Branky a nahrávky:
12:49 VAŇOUS Pavel /HORKÝ Michal, MAREK Dominik „A“/, 24:50 HORKÝ Michal /VAŇOUS Pavel, BRANDÝS Jan/, 25:27 AUGUSTIN Vojtěch /PALIČKA Filip „A“, KAVAN Tomáš/, 33:46 AUGUSTIN Vojtěch /PALIČKA Filip „A“, VAŇOUS Pavel/, 36:33 VAŇOUS Pavel /JANKŮ Libor, AUGUSTIN Vojtěch/ využití přesilovky, 44:02 JANKŮ Libor TS, 54:40 AUGUSTIN Vojtěch /PALIČKA Filip „A“, JANKŮ Libor/

14:30 KUŽÍLEK Filip /KRČ Tomáš „A“/, 15:30 JÁNEŠ Martin, 24:01 KRČ Tomáš „A“ /VOGEL Radek/

Tresty: 3 : 4

Rozhodčí: Josef VRBA – Pavel KOPECKÝ, Martin KALUS