Vítězství Slovanu se tentokrát nekonalo

HC LITOMYŠL : HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

10:5

(2:1; 5:2; 3:2)

Domácí vstoupili do utkání se zřejmou taktikou – bránit střední pásmo. Prvních sedm minut zápasu se Moravská Třebová aktivně pouštěla do bránícího soupeře a výsledkem toho byla i vstřelená branka hostí na 0:1! Poté ale mužstvo polevilo a dopouštělo se hrubých chyb v obraně, které soupeř trestal a díky čemuž se mu podařilo otočit na rozdíl čtyř branek.

Ve třetí třetině ještě chtěla Moravská Třebová utkání zdramatizovat, což se jí hned 1. minutu třetí třetiny podařilo. Mužstvo dokonce mělo hned několik vyložených šancí na přidání dalších branek. Šance ovšem zůstaly nevyužity a soupeř z ojedinělé akce znovu trestal. Poslední dvě branky už byly jen výsledkem zmaru našeho mužstva. Poděkování patří fantastickým divákům, kteří mužstvu vytvořili takřka domácí atmosféru. O to více ovšem hráče po zápase mrzel špatný výsledek!

Ohlasy po utkání:

Hodnocení trenéra Igora Čikla: ,,Po výborném vstupu do zápasu jsme od 7. minuty  přestali bruslit, dělali zbytečné chyby a soupeř nás tvrdě trestal. Za vše mluví druhá třetina, kterou jsme prohráli 2:5 . V poslední části jsme se pokusili o zázrak, zatlačili soupeře pod velký tlak, ale z brejků jsme znova inkasovali. Výsledkem je potupná prohra. Chtěl bych poděkovat fandům, že nás podporovali až do konce zápasu, příští zápas to odčiníme!“

Hodnocení gólmana Michala Turka: ,,Špatně se mi hodnotí zápas, kde se nám nepodařilo skoro vůbec nic. Co na to říct? Asi jen to, že každý den není posvícení a dnes to platilo dvojnásob. Soupeři se podařilo snad vše na co sáhl a nám téměř nic (až na krásný gól Zbyňka Hradila). Na střely to byl asi vyrovnaný zápas, ale góly bohužel padaly většinou do naší branky. Pověstný kalich hořkosti byl desátý gól, který byl bohužel vlastní a to tak podtrhlo naši dnešní smůlu a nemohoucnost. Už zápas se Světlou byl pro nás zdviženým ukazováčkem a dneska to byla v podstatě facka. Takhle to nepůjde. Musíme na to rychle zapomenout a další zápas už hrát tak, jako na začátku sezony. Děkujeme divákům za podporu a příště to určitě napravíme.“

Branky: 7:39 Antonov (Ostřanský), 11:16 Voženílek, 21:54 Ostřanský (Dvořák, Antonov), 22:46 Křesťan (Barkóci, Hejtmánek), 23:14 Antonov, 24:38 Barkóci (Mečiar), 31:57 Mečiar (Antonov), 47:41 Ostřanský (Antonov), 50:03 Antonov (Dvořák, Švec), 50:37 Voženílek – 4:04 Augustin (Čikl), 27:09 Marek (Cach), 32:51 Řehulka (Cach, Kudrna), 41:06 Augustin (Čikl), 54:29 Hradil (Marek, Čikl)

Střely na branku: 37:34

Rozhodčí: Kareš – Pešková, Voltner

Počet diváků: 485

Sestava SLOVAN: Turek, Rochla – Hradil, Kudrna, Blaháček, Janků, Rajnoha, Sedláček – Čikl, Augustin, Marek, Cach, Řehulka, Langr, Pavlovský, Vaňous

Sestava LITOMYŠL: Horáček, Klička – Mečiar, Jankovský, Šklíba – Antonov, Ostřanský, Voženílek, Barkóci, Dvořák, Křesťan, Hejtmánek, Švec, Drobný, Šíp, Urban, Vomočil