Začátky bruslení

Klub každoročně organizuje ŠKOLU BRUSLENÍ.

Ne vždy se první seznámení s ledovou plochou setká s úspěchem. I proto je důležité dát všemu čas a první krůčky neuspěchat. Začátky by měly probíhat spíše formou her, které budou děti bavit. Není třeba malé hokejisty a hokejistky zahltit hned v počátcích výukou dovedností jako je přešlapování vpřed a vzad, prudké změny směru, brždění vzad atp.

Děti by mělo bruslení v první řadě bavit. Až po zvládnutí základů přichází na řadu zařazení pokročilejších technik. Není nutné hned od začátku děti přetěžovat nadměrným používáním výstroje. Naprosto dostačujícím je teplé oblečení, které je nepromokavé a vydrží suché i v případě opakovaných upadnutí na led a silnější teplé rukavice. Místo kompletní hokejové výstroje je možné použít pouze chráničů loktů a kolen běžně používaných pro in-line bruslení. Nutností jsou však přilba a brusle.

Kompletní hokejovou výstroj děti potřebují při nástupu do hokejové přípravky. Nejmladším hokejistům zapůjčí výstroj klub. Více informací o tom, jak by mělo být dítě vybaveno, najdete v sekci Vybavení na hokej.

(zdroj: Pojď hrát hokej)