12. KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina P

HC Spartak Polička – HC Slovan Moravská Třebová

3:4

(0:0, 2:3, 1:1)

Ve dvanáctém kole Slovan zamířil na led Spartaku. Domácí první polovinu zápasu drželi vyrovnané skóre. Moravskotřebovští však dvěma rychlými góly zápas otočili a dovedli do vítězného konce. Slovan tak potřetí v sezoně zapsal tříbodový zisk.

Slovan hned od začátku utkání diktoval tempo hry a byl všude dřív. Hned v úvodních minutách zasypal domácího brankáře několika střelami. Nejprve se do dobré střelecké pozice promíchal Blaháček. O pár minut později Dostál vyzrál i na pokusy Krče a Fibricha. Spartak si vytvořil první větší příležitost v 7. minutě, Peksa byl však pozorný. V 10. minutě prověřil Dostála z mezikruží Cach, o minutu později měl příležitost na holi Marek. Veškeré pokusy končily v gólmanově výstroji. Moravskotřebovští i nadále hýřili pohybem a vynutili si přesilovku, při ní se usadili v útočném pásmu, ale skórovat se nepodařilo. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Do druhého dějství lépe vstoupili hokejisté domácího celku. Hned v úvodu dokázal z předbrankového prostoru zakončit Martinů a Spartak se tak ujal vedení. Gól moravskotřebovské hráče nakopl a začali se ještě víc tlačit do brány. Odpověď přišla o minutu a půl později, Čikl našel před bránou najíždějícího Krče a ten tvrdou ránou srovnal na 1:1. Ve 26.minutě si obrana nepohlídala domácího Štolu, který z úniku přesnou střelou pod horní tyč poslal Poličku opět do vedení. Slovan se na několik minut usadil v útočném pásmu. V polovině utkání domácí získali možnost pětiminutové přesilové hry, o výhodu se však ihned nechali obrat a dalším faulem se poslali do tří. Výhodu 4 na 3 dokázal zužitkovat přesně umístěnou střelou z vrcholu kruhů Marek. Spartak mohl odpovědět v dohrávané přesilovce, ale stal se pravý opak, Čikl zblízka prověřil Dostála, střela z něj vypadla a moravskotřebovský kapitán pohotově dopravil puk do brány. Slovan se tak poprvé v zápase ve vlastním oslabení ujal vedení. Moravskotřebovští zvládli ubránit i další oslabení od 39. minuty, po druhé třetině byl tak výsledek 2:3.

Do třetí třetiny vstoupil Slovan ve čtyřech a ve 43. minutě si vykoledoval další oslabení. Moravskotřebovští přesilovku soupeře ubránili a dokonce si dokázali vytvořit šance. Ve 49. minutě zvýšil na 2:4 po povedené kombinaci Faltus. V 53. minutě Slovan vybojoval dvojnásobnou početní výhodu, při hře 5 na 3 kombinoval v útočném pásmu, ale vytvořené šance neproměnil. Spartak v plném počtu dokázal snížit na rozdíl jediné branky. V závěru utkání domácí zkusili hru v šesti, ale vyrovnávací branku nevstřelili. Slovan si tak do tabulky připisuje 3 body.

Další utkání se odehraje na domácím stadionu ve středu 10. listopadu v 19:00 s Lanškrounem.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Igor Čikl, trenér:

„Náš výkon dneska nebyl ideální, dělali jsme spoustu chyb. Jsem rád, že jsme uhráli tři body a pořád jsme ve hře o tu první čtyřku. Je tam spoustu věcí, ve kterých děláme chyby, nedáváme góly a neproměňujeme vyložené šance. Budeme muset dost věcí zlepšit. Tři body jsou ale tři body a hrajeme dál.“

Libor Šíp, útočník:

„Tak my jsme dneska odehráli hodně urputnej zápas s mizernou kvalitou, asi se na to nedívalo dobře. Ani jednomu týmu to moc nelepilo, neslo se to tím tempem. Druhá třetina plná vyloučení tomu nepomohla a bylo to o tom, kdo tam nějakým způsobem dotlačí víc gólů. Naštěstí jsme to byli my a bereme tři body.“

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ:

Peksa [28] – Blaháček [3], Veselský [9], Faltus [10], Vysloužil [20], Kudrna [21], Máša [69] – Marek [7], Krč [8], Langr [12], Fibrich [18], Hroch [25], Cach [29], Čikl [55], Vaňous [88], Šíp [97]

HC SPARTAK POLIČKA:

Dostál [32] – Beran [3], Čermák [6], Prokopec [7], Augustin [11], Macek [15], Nunvář [23] – Pazourek [29], Kunstmüller [61], Jindra [18], Malenovský [14], Vondra [10], Kyncl [21], Štol [8], Martinů [54], Zobač [9], Nečas [71]

Branky a nahrávky: 22:04 Martinů (Malenovský, Kunstmüller), 25:29 Štola, 55:46 Nečas (Štola) – 23:35 Krč (Čikl), 35:00 Marek (Langr, Cach), 35:45 Čikl, 48:42 Faltus (Hroch, Langr)

Vyloučení: 6:6 + OK

Střely na branku: 23:36

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4