Slovan v posledním letošním zápase nestačil na Hlinsko

6. KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina B

HC Hlinsko – HC Slovan Moravská Třebová

6:3

(1:0, 3:2, 2:1)

Souboj s Hlinskem podruhé v sezóně vyzněl lépe pro Koně. Přestože Slovan dotahoval, byl střelecky aktivní a ještě v polovině utkání ztrácel jedinou branku (3:2), další odskočení už Moravskotřebovští stáhnout nedokázali. Hlinsko postupně přidalo tři góly a hokejisté Slovanu po osmi zápasech na body nedosáhli.

V úvodu utkání se hrál ne příliš zajímavý hokej a ani jeden z gólmanů se moc nezapotil. Moravskotřebovští se ovšem začali dostávat do tempa dřív a několikrát hrozili před soupeřovou bránou. Na začátku 9. minuty přišlo první vyloučení v podobě osobního trestu pro hráče Slovanu. Hlinsko sice nezískalo možnost přesilovky, i tak se ale radovalo z gólu. Po rychlé kombinaci vstřelil v čase 8:48 úvodní branku zápasu domácí Cejpek. Od poloviny první třetiny se utkání začalo přiostřovat a především v řadách soupeře došlo postupně k několika vyloučením. Moravskotřebovští tak hráli několik minut v početní převaze, ve které si vytvořili několik šancí, ale bohužel se ani jednu z nich nepodařilo proměnit. Veškeré pokusy končily mimo bránu nebo ve výstroji domácího brankáře. Do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení Hlinska.

Úvod druhé dvacetiminutovky se Slovanu vydařil. V 1. minutě Marek vystihl rozehrávku soupeře a poslal přihrávku na Čikla, který z první prostřelil domácího brankáře. Jinak se ale obraz hry ve druhé třetině příliš nezměnil. Moravskotřebovští měli sice šance, ale nedokázali je využít. Na začátku 23. minuty si Hlinsko vzalo vedení zpátky z hole Matýse. Hlinsko tvrdě napadalo v obranném pásmu Slovanu, za což bylo ve 25. minutě odměněno třetím gólem. Moravskotřebovský tým dokázal rychle odpovědět, Cach poslal přihrávku mezi kruhy na Marka a ten v čase 26:36 snížil rozdíl na jedinou bránu. Po polovině zápasu Hlinsko kombinovalo v útočném pásmu a vytvořilo si tlak, který v čase 35:01 přetavilo v gól. Hned na to Slovan úspěšně ubránil oslabení a skóre se už do konce třetiny nezměnilo.

Slovan do třetí třetiny vstoupil s cílem zlomit vývoj zápasu, ale domácí dokázali po 30 vteřinách hry znovu skórovat a ve 41. minutě vedli už o 3 brány. Během posledního dějství si Hlinsko neustále hlídalo svůj náskok a Slovanu se nedařilo vynutit soustavnější tlak. Nedokázal využít ani dvě nabídnuté přesilové hry, zato domácí byli v ohledu produktivity nekompromisní. V 51. minutě zvýšil na 6:2 přesnou tečí Bříza. Moravskotřebovští dokázali využít až poslední ze sedmi nabídnutých přesilovek. V poslední minutě pálil z úhlu Cach, pohotovou dorážku upravil skóre na 6:3 Čikl. Slovan tak z Hlinska odjel bez bodu a posunul se na druhé místo aktuální tabulky.

HC HLINSKO:

Saifr [90] – Lenoch Š. [17], Sekyra [24], Hamák [26], Fink [42], Beneš [89], Lenoch P. [92] – Králíček [7], Matýs [12], Zdražil [13], Chvojka [14], Kulhánek [16], Homola [19], Cejpek [20], Brožek [22], Bříza [87], Havel [88]

Ryšavý [39] – Minařík [3], Dubovči [4], Veselský [9], Faltus [10], Janků [14], Netolický [30], Máša [69] – Marek [7], Krč [8], Vysloužil [20], Hroch [25], Cach [29], Čikl [55], Filip [66]

Branky a nahrávky:

8:48 Cejpek (Bříza), 22:05 Matýs (Bříza), 24:18 Kulhánek (Chvojka, Havel), 35:01 Králíček (Kulhánek), 40:31 Cejpek (Bříza, Homola), 50:46 Bříza (Cejpek, Lenoch)

20:34 Čikl (Marek), 26:36 Marek (Cach, Janků), 59:34 Čikl (Cach, Netolický)

Střely: 35:29

Vyloučení: 7:3 (+ 10, +20 NESP)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3