Vyrovnaný zápas s Hlinskem rozhodla třetí třetina

13. KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina B

HC Slovan Moravská Třebová – HC Hlinsko

8:2

(1:1, 2:1, 5:0)

Ve středu do Moravské Třebové zavítal v rámci 13. kola skupiny B KLM PU a HK soupeř z Hlinska. Utkání mezi tabulkovými sousedy bylo vyrovnané. Koně se dokonce část zápasu drželi ve vedení. Domácí výsledek klání strhli ve svůj prospěch ve druhé polovině závěrečné třetiny, kdy se jim podařilo vstřelit 5 gólů. Pěti góly a jednou asistencí se blýskl Dominik Cach.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Soupeř překvapil moravskotřebovské hráče aktivním vstupem do utkání. Během úvodních minut se hrál rychlý kombinační hokej nahoru dolů. V 8. minutě Marek z kruhu orazítkoval tyč. Po polovině úvodní třetiny se tempo zápasu zpomalilo. Branky se diváci dočkali ve 14. minutě. Po vyhraném buly v útočném pásmu vyslal tvrdou střelu na bránu Marek, puk z brankáře hostů vypadl a za jeho záda ho pohotově dorazil Cach. Hlinsku se podařilo srovnat vteřinu před první sirénou. Po zemi procpal kotouč těsně za brankovou čáru Bříza. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Druhá perioda nezačala pro Slovan nejlépe, Hlinsko díky důrazné hře na brankovišti strhlo vedení na svoji stranu. Na druhé straně Fibrich poslal zadovku před bránu na Cacha, jeho střelu brankář pokryl. Ve 29. minutě Čikl vyslal tvrdou ránu z kruhu, Saifr v brance hostů byl ale pozorný. Srovnávací branka padla v polovině utkání, Dubovči našel přesnou přihrávkou za obranu Cacha, který svůj únik proměnil. Vyrovnávací gól dostal Slovan do tempa. Ve 35. minutě moravskotřebovští měli na holích třetí branku, ale situaci překombinovali a puk skončil za bránou. Ve 37. minutě se do přečíslení 2 na 1 dostali Cach s Markem, nadvakrát si vyměnili puk, gólman se nestihl přesunout a Cach zakončoval do odkryté brány, čímž zkompletoval svůj hattrick. Po druhé třetině byl stav utkání 3:2.

Slovan vstupoval do posledního dějství s cílem udržet vedení, hosté se ale ihned vrhli do útoku a Peksa měl plné ruce práce. Ve 47. minutě Marek podruhé v utkání rozezněl tyč. Před polovinou poslední třetiny se Hlinsko dopustilo útočného faulu. Toho Slovan využil, po půl minutě Čikl střelou od modré propálil chumel před bránou, zvýšil na 4:2 a odstartoval gólovou kanonádu. V 52. minutě si tým Moravské Třebové zahrál další přesilovku a za faul soupeře opět potrestal. Po necelé minutě Cach střelou z první vymetl bližší roh brány. V 54. minutě Kavan vybojoval puk v útočném pásmu, poslal puk mezi kruhy na Šípa, který střelou z první propálil brankáře hostů a přidal šestý gól. V 58. minutě si asistenci připsal také Peksa, který dlouhou přihrávkou na druhou modrou poslal do brejku Cacha, ten svým pátým gólem zvýšil na 7:2. V poslední minutě Cach protečoval puk do úniku Fibrichovi, ten z vrcholu kruhu vypálil golfem a upravil skóre na konečných 8:2. Slovan si tak připisuje další tři důležité body.

ohlasy po utkání

Igor Čikl, trenér:

„Já musím dneska klukům hrozně poděkovat. Včera v Poličce jsme zahráli špatný zápas s dobrým výsledkem. Dneska kluci hráli obdivuhodně. Chci pochválit všechny od prvního k poslednímu a poděkovat jim. Za deset dní začíná playoff a tenhle zápas ukázal, že jsme nachystaní. Doufám, že nemocní se do té další části uzdraví a playoff zvládneme. Chtěl bych poděkovat taky divákům, kteří nás hnali dopředu.“

Dominik Cach, útočník:

„Tak my jsme dnes zahráli úplně jinej zápas, než co jsme hráli doteď. I když soupeř první dvě třetiny tlačil a hrál výborně, tak jsme zabojovali. Zvládli jsme to hlavně po psychické stránce. Všichni makali, já jsem šťastnej, že tu třetí třetinu jsme ovládli. Podle mě jim na konci trochu došly síly, přestali tak urputně napadat. Dneska odvedli parádní práci i beci, nepředržovali puky a rozdávali to. Díky tomu jsme přecházeli rychle do útoku a dotáhli jsme ten zápas k vítězství.“

Peksa [28] (Ryšavý [2]) – Dubovči [4], Netolický [5], Vysloužil [20], Kudrna [21], Máša [69] – Marek [7], Langr [17], Kavan [13], Fibrich [18], Cach [29], Čikl [55], Filip [66], Šíp [97]

HC HLINSKO:

Saifr [90] (Švec [70]) – Hamák [26], Fink [42], Adolf [55], Beneš [89], Sekyra [92] – Králíček [7], Matýs [12], Zdražil [13], Chvojka [14], Cejpek [20], Brožek [22], Hron [24], Hudec [25], Bříza [87], Havel [88]

Branky a nahrávky: 13:35 Cach (Marek, Čikl), 29:09 Cach (Dubovči), 36:29 Cach (Marek, Dubovči), 49:09 Čikl (Marek), 52:04 Cach (Čikl, Vysloužil), 53:23 Šíp (Kavan), 57:31 Cach (Peksa), 59:29 Fibrich (Cach)

19:59 Bříza (Adolf, Hudec), 21:10 Bříza (Havel)

Střely: 28:40

Vyloučení: 0:3

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 8:2