Slovan vybojoval rozhodující čtvrtfinálové utkání

ČTVRTFINÁLE KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – 2. zápas

stav série 1:1

HC Slovan Moravská Třebová – HC Kohouti Česká Třebová

1:0

(0:0, 0:0, 1:0)

Slovan ve druhém čtvrtfinálovém utkání uspěl a bojovným výkonem srovnal stav série na 1:1. Zápas brankářů rozhodl v závěru jediným gólem utkání Tomáš Langr! Bezchybný výkon v bráně předvedl Marek Peksa. O postupujícím z této série se bude rozhodovat v pátek od 18:30 na ledě České Třebové.

KOMENTÁŘ K ZÁPASU

Oba týmy vstoupily do utkání s velkým nasazením, střelecky aktivnější byli ale Kohouti. Moravskotřebovští se jen ztěžka dostávali k zakončení. V 5. minutě se k první větší příležitost probojoval Krč, který vystihl zaváhání v rozehrávce českotřebovských hráčů a z kruhu tvrdou střelou prověřil brankáře hostů. Na druhé straně likvidoval nebezpečnou kombinaci hostů Peksa. Od 13. minuty musel Slovan bránit první oslabení, ve kterém si hosté vytvořili několik střeleckých pokusů, ale obrana v čele s brankářem Peksou obstála. V závěru třetiny se úplně sám mezi kruhy ocitl Cach, jeho střelu z dobré pozice brankář Kohoutů přesměroval nad bránu. Hned v dalším střídání vypálil po buly  nebezpečně Marek. Slovan začínal chvílemi působit nebezpečněji a to si hosté nechtěli nechat líbit. Ke konci třetiny přebrali Kohouti žezlo utkání, tlačili se do zakončení a několikrát ohrožovali bránu, domácí brankář byl ale stoprocentní.

Ve druhé třetině se obraz hry moc nezměnil. Soupeři bojovali o každý metr ledu a hrál se velmi rychlý hokej nahoru dolů. Šance, které si vytvářeli hosté ale vypadaly stále o něco nebezpečněji. Ve 24. minutě si Slovan zahrál první přesilovku, v jejíž první polovině se téměř k ničemu nedostal. Druhá minuta přesilovky vypadala lépe, k největší příležitosti se dostal Fibrich, který dostal přihrávku do brankoviště od Filipa, brankář hostů se však proti jeho střele stihl přesunout. V polovině utkání Peksa zneškodnil přečíslení 2 na 1. Na opačně straně pěkná kombinace ze strany domácích skončila také ve výstroji brankáře. Hra se přenášela z jedné strany na druhou a pro oko diváka to byl velmi pohledný hokej. V závěru třetiny přidala Česká znovu na tempu a začala hrát ofenzivněji. Kohouti měli v posledních minutách druhého dějství na holích několik šancí, Peksa ale zamknul bránu a po dvou třetinách se tak hrálo bez vstřelené branky.

I třetí třetina pokračovala ve svižném tempu. Slovan se tlačil do útoku a vybojoval přesilovku, ve které si vytvořil několik střeleckých pokusů, ale obrana hostů odváděla poctivou práci a změnit skóre se domácím ani během druhé přesilovky nepodařilo. V plném počtu pálil od modré Dubovči, k dorážce se dostal Cach, ale  puk skončil opět ve Vlkově výstroji. Během 45. minuty zatlačila v útoku taky Česká, domácí brankář pochytal několik po sobě jdoucích střel a znovu podržel svůj tým. Ve 47. minutě našel Filip zadovkou před bránou Langra, tomu ale puk těsně před střelou sjel z hokejky a skončil vedle vzdálenější tyče. Ve 48. minutě přišlo vyloučení na straně domácího týmu, po 10 vteřinách se ale počty na ledě srovnaly, Kohouti se totiž dopustili útočného faulu. Více místa na ledě vyhovovalo spíš hostům a hrálo se v obranném pásmu Slovanu. S blížícím se koncem utkání přibývalo střeleckých pokusů na obou stranách. V 55. minutě Čikl poslal dlouhou nahrávku na Langra, který našel skulinu v obraně Kohoutů, dostal se do brejku, v zakončení položil brankáře Vlka a vstřelil první branku utkání. Moravskotřebovští se tak v čase 54:46 ujali vedení! Na začátku 59. minuty zkusili hosté hru bez brankáře, tlačili se do brány a nechtěli se smířit s tím, že domácímu brankáři nevsítí branku. Slovan, ale nevypustil a dotáhl zápas do vítězného konce, čímž srovnal stav této čtvrtfinálové série na 1:1. Rozhodující zápas se odehraje na ledě České Třebové v pátek od 18:30!

OHLASY PO UTKÁNÍ

Igor Čikl, trenér:

„Dneska chci klukům v první řadě poděkovat, protože odvedli parádní práci. Po tom debaklu v České dneska všichni na 100% bojovali. Peksič chytal bezchybně a borci do toho dali opravdu úplně všechno. Chtěli jsme České vrátit tu hroznou porážku. Série je 1:1 a  je to teď otevřený. Myslím si, že máme určitou šanci. I když výhodu domácího prostředí bude mít soupeř, pokusíme se probojovat do té nejlepší čtyřky. Taky chci poděkovat divákům a doufám, že nás přijedou podpořit také v pátek.“

Marek Peksa, brankář:

„Já si troufám říct, že jsme dneska předvedli nejbojovnější výkon celé sezóny. Jak velké odhodlání dnes kluci  přede mnou předvedli, to jsem dlouho neviděl a smekám před nimi klobouk. Samozřejmě jsme dnes měli obrovský kus štěstí, ale to k hokeji patří. Šli jsme tomu nekompromisně naproti. Byl to play off zápas jak má být a v pátek jdeme znovu do boje. Nesmím taky zapomenout poděkovat fanouškům, kteří dnes byli dalším hráčem na hřišti.“

Peksa [28] – Dubovči [4], Netolický [5], Veselský [9], Faltus [10], Janků [14], Kudrna [21], Cekr [30], Máša [69] – Marek [7], Krč [8], Langr [12], Berčák [17], Fibrich [18], Vysloužil [20], Cach [29], Čikl [55], Filip [66], Šíp [97]