Sobota 27. Duben

A-TÝM: Z posledního utkání letošního roku vyšel Slovan vítězně

DESÁTÉ KOLO KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE – skupina A

HC Slovan Moravská Třebová x Spartak Nové Město nad Metují

5 : 4

0 : 0 | 1 : 1 | 4 : 3

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

V první minutě si oba týmy vytvořily slibnou příležitost, oba brankáři ale vstoupili do utkání připravení. Slovan v úvodu zápasu znovu neměl moc ze hry, soupeř naopak zaměstnal brankáře domácích několika rychlými střelami. V 5. minutě mířil z dobré pozice na bližší roh brány Berčák, jeho pokus ale brankář hostů zneškodnil vyrážečkou. V polovině úvodního dějství si Slovan zahrál přesilovku, při které kombinoval v útočném pásmu, několikrát vystřelil, ale veškeré pokusy skončily na výstroji Biegla nebo zblokované obětavými zákroky obranné čtveřice soupeře. Na přelomu třetiny se Slovan začal dostávat do hry a působil nebezpečněji. Největší příležitost první třetiny měl Fibrich, proti jehož střele do odkryté brány stihl brankář hostů zasáhnout hokejkou.

I do druhé třetiny vstoupil lépe Spartak, který už v první minutě orazítkoval tyč. Ve 3. minutě další nebezpečnou střelu Faltus na poslední chvíli vykopl špičkou betonu. První branka padla ve 25. minutě, chumel před bránou prostřelil Hynek. Týmy se střídaly v útočném tlaku. Dobrou střelu po buly vyslal na bránu soupeře Horký, po něm další z hráčů orazítkoval spojnici, na tyčky 1:1. S koncemm druhé třetiny se hra otevřela, hrál se bruslivý hokej nahoru dolů. Minutu před závěrem prostředního dějství bylo srovnáno. Moravskotřebovští hráči si v útočném pásmu vyměnili několik rychlých přihrávek. Na závěru kombinace stál Marek, který poslal puk na Fibricha, a ten bekendovým zakončením s chladnou hlavou srovnal stav utkání.

Soupeři gól do kabiny nepomohl a hned v první minutě inkasoval. Moravskotřebovští dostali Spartak pod tlak, chybnou rozehrávku zachytil Horký, tvrdou střelou propálil brankáře hostů a poslal Slovan do vedení. Hned poté museli domácí bránit oslabení, které přestáli bez obdržené brány. Ve 45. minutě se všichni hráči v poli rozestoupili před střelou Reichmanna a bylo znovu srovnáno. Moravskotřebovští si vzali vedení zpět v 52. minutě. Palička s Horkým dobře přečetli hru a dostali se do přečíslení dva na jednoho. Horký vypálil po přihrávce Paličky a brankář hostů se proti jeho střele nestihl přesunout. Na druhé straně podržel tým Moravské Třebové brankář Faltus. Potom Slovan úspěšně odbránil další oslabení. Následně se ale roztrhl pytel s góly. Gólovou smršť odstartoval Cach, který zavezl puk do pásma a střelou na vzdálenější roh brány zvýšil na 4:2. Hned v dalším střídání se domácí radovali znovu, po přihrávce od Scheutera se z prosadil důrazný Šíp a zdálo se, že je rozhodnuto. Soupeř ale v závěru zmobilizoval veškeré síly a utkání zdramatizoval. V poslední minutě nasázel dvě branky a snížil na 5:4. Víc už toho Spartak ale nestihl a Slovan tak z posledního utkání letošního roku odchází vítězně.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Kamil Přecechtěl, hlavní trenér:

„V první řadě musím klukům poděkovat za obrovskou bojovnost. Znovu jsme nastoupili bez některých hráčů základního kádru a utkání jsme odbojovali. Myslím, že zvítězil ten, kdo měl větší touhu po vítězství. My jsme to utkání chtěli vyhrát a to se nám nakonec i povedlo.“

Faltus J. [39] – Blaháček [3], Dubovči [4], Janků „A“ [14], Cekr [30], Holub [35], Moučka [69] – Marek „C“ [7], Horký [8], Berčák [17], Fibrich [18], Scheuter [20], Palička [21], Minařík [25], Cach „A“ [29], Skopal [66], Šíp [97]

SPARTAK NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ:

Biegl [52] (Čáp [93]) – Franc [4], Šrenk [13], Borovec [17], Dufek „A“ [26], Mert [44], Pohl [48] – Březina [9], Zámečník [10], Reichmann „C“ [11], Řehák [22], Hynek [23], Lelka [37], Vanát [88], Šťastný [83], Prouza [97]

Branky a nahrávky: 38:44 Fibrich (Marek, Cach), 40:22 Horký (Palička, Janků), 51:33 Horký (Palička), 57:35 Cach (Horký), 58:32 Šíp (Scheuter)

24:57 Hynek (Marek), 44:01 Reichmann (Franc), 59:05 Lelka (Hynek), 59:58 Řehák (Prouza, Šrenk)

Tresty: 2 : 1

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4

Rozhodčí: Josef Vrba – Adam Najman, Kateřina Pešková