5. ZÁPAS OSMIFINÁLE KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE

STAV SÉRIE 3 : 2

5 : 2

1 : 0 | 0 : 1 | 4 : 1

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ:

Chocenští na hráče Moravské Třebové od úvodu utkání naletěli a zaměstnali brankáře domácích několika střeleckými pokusy. V 10. minutě rozehrávku soupeře zachytil před bránou Fibrich, dostal puk na Marka, který přesnou střelou k tyči poslal Slovan do vedení. V 11. minutě museli moravskotřebovští bránit první oslabení, které zvládli a soupeře k ničemu nepustili. V 15. minutě se do brány hostů dobře natlačil Palička, hráči Chocně jej dokázali zastavit pouze za cenu faulu a první přesilovku si tak zahrál také Slovan. V početní výhodě mířilo na bránu soupeře zbytečně málo střel. V závěru první třetiny si moravskotřebovští zahráli ještě jednu přesilovku, ani tu ale nevyužili.

Začátek druhé třetiny patřil znovu hostům a brankáři domácích. Nejprve se Polák zkusil rychle obtočit kolem brány, proti jeho pokusu se Peksa stihl přesunout. V dalším střídání přišla z holí Chocně po přenesení hry další nebezpečná střela. Na druhé straně střílel z dobré pozice Cach, jeho střela skončila v boční síti brány. Střeleckých pokusů potom poněkud ubylo. Ve 35. minutě se před odkrytou bránu s pukem dostal Skopal, brankář hostů proti jeho zakončení na poslední chvíli zasáhl vyrážečkou. O střídání později přebruslil obranu soupeře Fibrich, Valenta si ale parádním zákrokem poradil i s jeho pokusem. V poslední minutě hosté srovnali na 1 : 1.

Do posledního dějství vstoupil Slovan podle představ. Berčákova střela se odrazila výhodně pro Marka, ten do puku praštil z první a poslal moravskotřebovské znovu do vedení. Ve 43. minutě se hráči Slovanu dostali do přečíslení 2 na 1, Cach ale na finální přihrávku nedosáhl. Moravskotřebovští se ve třetí třetině často dostávali do přečíslení. Před polovinou závěrečné periody byl v úniku faulován Berčák, trestné střílení za něj vzal Palička, jeho pokus mezi betony brankář hostů vykryl. Třetí branka Slovanu padla v 57. minutě, Cachova prudká střela z Valenty vypadla, k odraženému kotouči se jako první dostal Palička a nedal brankáři hostů šanci. Soupeř reagoval odvoláním brankáře, to zahrálo v jeho prospěch, rychlou kombinaci zakončoval gólem na 3 : 2 Prachař. Moravskotřebovští se ale oklepali a rychle zareagovali, přečíslení 2 na 1 využil po přihrávce od Vaňouse Palička. O dvacet vteřin později Marek zatáhl puk do pásma, střelou z vrcholu kruhu zkompletoval svůj hattrick a pojistil Slovanu čtvrtfinále.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Kamil Přecechtěl, hlavní trenér:

„Tak máme dobojováno. V první řadě musím poděkovat za obrovskou podporu fanouškům. Byli skvělí a měli na našem výkonu velký podíl. Dneska jsme předvedli perfektní kolektivní výkon podpořený skvělým gólmanem. To byl základ úspěchu a toho, že jsme postoupili dál. Ještě jednou i touto cestou klukům děkuju za výborných pět vystoupení a za zodpovědný a poctivý přístup. Doufám, že budeme pokračovat dál. Byla to herně velice pěkná série, dobře odehraná z obou stran. Ty hokeje se musely líbit. Teď nás čeká více méně derby. Soupeř je další výzva, malou nevýhodu vidím v tom, že máme v podstatě jen den na zotavení. Těch nárazů a bolestí už je v mančaftu docela dost. Play off takové je a kluci dnes ukázali charakter v tom,  že pod prášky nebo se zraněním nastoupili a odehráli velice kvalitní utkání.“

Peksa [28] (Faltus [39]) – Dubovči [4], Janků „A“ [14], Kuchař [5], Cekr [30], Holub [35], Moučka [69] – Marek „C“ [7], Kavan [13], Berčák [17], Fibrich [18], Scheuter [20], Palička [21], Cach [29], Skopal [66], Vaňous [88], Šíp [97]

HC CHOCEŇ:

Valenta [92] (Bednář [90] – Pazdera [3], Rudy [4], Kalous [5], Novák [6], Lipenský [10], Knytl [17], Šeda [82], Novotný [86] – Lichtág [8], Pilař M. [12], Martinec [15], Prachař „A“ [16], Pilař L. „C“ [18], Krejza „A“ [20], Polák [88]

Branky a nahrávky: 9:32 Marek (Fibrich, Berčák), 41:10 Marek (Berčák), 56:25 Palička (Cach), 57:34 Palička (Vaňous), 57:44 Marek

39:43 Krejza (Rudy, Martinec), 57:05 Prachař (Lichtág, Šeda)

Tresty: 3 : 6

Průběh utkání: 1:0, 3:1, 3:2, 5:2

Rozhodčí: Vojtěch Pilný, Josef Vrba – Matěj Javůrek, Pavel Kolář