HC Spartak Polička – HC Slovan Moravská Třebová „B“ 3:4

HC Slovan Moravská Třebová – HC Chrudim 1:10

TJ Lanškroun – HC Slovan Moravská Třebová 0:11

Výsledky: sobota 5. ledna

Liga mladších žáků „D“ 2007-2008

HC Slovan Moravská Třebová – HC Dynamo Pardubice 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

První utkání roku 2019 přichystalo pro mladší žáky 2007 nejtěžšího možného soupeře a to tým Pardubic, který v předešlých šestnácti kolech nenašel přemožitele. Našemu týmu prospěly vánoční prázdniny, kdy se uzdravila většina hráčů. Čtrnáctidenní pauza na hráčích nebyla poznat a od prvního hvizdu se hrál rychlý hokej s mnoha šancemi na obou stranách. Kluci se ujali rychlého vedení, ale soupeř do konce třetiny dvěma přesnými zásahy převrátil vedení na svou stranu. O první přestávce musel trenér zvýšit hlas, protože ne všichni plnili své úkoly na sto procent. Kluci si z toho vzali ponaučení a stali se mnohem nebezpečnějším týmem. Odměnou jim za to bylo vyrovnání na 2:2, které i přes velkou snahu hráčů obou týmů vydrželo až do konce třetiny. Že nepadalo moc gólů, byla také zásluha skvěle chytajících gólmanů. Na začátku posledního dějství se soupeř podruhé v utkání ujal vedení. Na inkasovaný gól jsme dokázali po minutě odpovědět dobrou prací v brankovišti, kdy jsme přes změť těl protlačili puk za brankovou čáru. V polovině třetí části přišel další obrat v utkání, kdy se vedení překlopilo na naši stranu. Posledních deset minut přineslo velké drama, kdy oba týmy měli velmi blízko ke vstřelení branky. Přežili jsme i kritickou chvíli kdy náš gólman byl z druhé dorážky překonán a obránce vytáhl puk z brankové čáry. Těsný náskok se klukům podařilo udržet a tak se po šedesáti minutách mohli o svou velkou radost z výhry podělit při závěrečné děkovačce se svými rodiči, kteří je v tomto utkání podporovali.

Branky a nahrávky:  2. Prokop Vojtěch, 22. Kašický Matěj, 45. Haas Jan (Vícha Jiří), 50. Burda David (Marek Lukáš)

Průběh utkání:  1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3

Sestava: Draessler Jan (od 33 min Kostík Vít) – Beneš Lukáš, Bumbálek Teodor, Burda Adam, Prokop Vojtěch – Burda David, Haas Jan, Hodáň Dominik, Kadidlo Radim, Kašický Matěj, Marek Lukáš, Vícha Jiří, Žouželka Vít

Liga starších žáků „D“ 2005-2006

HC Slovan Moravská Třebová – HC Dynamo Pardubice 0:7 (0:1, 0:3, 0:3)

První zápas v novém roce proti lídrovi z Pardubic se starším žákům vůbec nevydařil. První třetinu jsme bojovali, snažili se,  ale nepodařilo se nám proměnit naše šance. Po přestávce jsme měli trochu smůlu a během třetí třetiny jsme se zaměřili hlavně na defenzivu, aby celkové skóre nebylo vysoké. Soupeř tak využil svoji herní i fyzickou převahu.

Sestava: Filip Odehnal – Adam Besson, Lukáš Maurer, Martin Pešta, Martin Souček, Filip Hejátko, Matyáš Wölfel, Marek Hradil, Vilém Karal, Roland Strauss, Marek Šimek, Viktor Vostal, Martin Šudoma

Výsledky: neděle 6. ledna

HC Slovan Moravská Třebová „B“ – HC Spartak Polička 5:2

HC Spartak Choceň – HC Slovan Moravská Třebová 4:11 (2:4, 0:5, 2:2)

Po sobotním domácím zápase kluky čekalo nedělní utkání v Chocni. Soupeř se nachází ve spodní části tabulky a od začátku to bylo poznat. Domácí se sice ujali vedení, ale v průběhu třetiny jsme otočili vedení ve svůj prospěch. Hodně tomu pomohli naši sváteční střelci, kdy jejich tři branky zajistily obrat v utkání. Ve druhé části kluci už na ledě dominovali a pět vstřelených branek rozhodlo o osudu tohoto utkání. Do třetí části trenér výrazně přeskupil řady, tak aby mohl vyzkoušet hráče na jiných postech, než jsou zvyklí hrát. To se projevilo na naší hře, kdy jsme už tolik nedominovali, ale i tak měli kluci utkání do konce pod svou kontrolou. Z víkendu si tak kluci odnesli plný počet bodů za dvě výhry.

Branky a nahrávky: 4. Marek Lukáš (Burda David, Vícha Jiří), 7. Kašický Matěj (Kadidlo Radim), 9. Hodáň Dominik (Haas Jan), 13. Prokop Vojtěch, 21. Burda David (Kadidlo Radim), 22. Haas Jan, 23. Burda David (Prokop Vojtěch), 32. Burda David, 38. Haas Jan, 41. Vícha Jiří (Žouželka Vít), 56. Burda Adam (Burda David)

Průběh utkání:  1:0, 1:3, 2:3, 2:9, 3:9, 3:11, 4:11

Sestava: Kostík Vít (od 30 min Draessler Jan) – Beneš Lukáš, Bumbálek Teodor, Burda Adam, Prokop Vojtěch – Burda David, Haas Jan, Hodáň Dominik, Kadidlo Radim, Kašický Matěj, Marek Lukáš, Vícha Jiří, Žouželka Vít

HC Spartak Choceň – HC Slovan Moravská Třebová 7:4 (3:2, 1:2, 3:0)

Kluci se během utkání snažili, bojovali, stříleli, ale dlouho se jim nedařilo skórovat. Několikrát jsme nastřelili tyčku a velké množství střel nám pochytal soupeřův gólman. Střel jsme měli o mnoho více než domácí. Střelecké skóre bylo 15:30, ale bohužel na střely se nehraje. V polovině zápasu jsme krátce odskočili do jednobrankového vedení, ale soupeř následně díky přesilovým hrám otočil na výsledných 4:7.

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4, 7:4

Branky a nahrávky: 17. Lukáš Maurer (Martin Šudoma), 19. Lukáš Maurer (Martin Šudoma), 36. Vilém Karal (Filip Hejátko), 37. Martin Křička (Martin Šudoma)

Sestava: František Janda – Adam Besson, Martin Křička, Lukáš Maurer, Martin Pešta, Filip Hejátko, Matyáš Wölfel, Marek Hradil, Vilém Karal, Roland Strauss, Marek Šimek, Martin Šudoma

HC Slovan Moravská Třebová – HC Wikov Hronov 3:9 (2:3, 1:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 16. Erik Pospíšil (Tomáš Faltejsek), 18. David Hekele (Josef Haas), 24. Erik Pospíšil

Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:9

Sestava: Marossy Alexandr – Šimon Přidal, Tomáš Mlčoch, Matěj Myslikovjan, Jan Kolísek, Vojtěch Karafiát, Petr Oujeský – Martin Schön, Milan Keprt, Patrik Dohnal, Tomáš Faltejsek, Jan Žouželka, Jan Janda, Josef Haas, David Hekele, Erik Pospíšil