Slovan je ve FINÁLE!

HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ : HC CHOTĚBOŘ

5 : 3

(1:1, 1:2, 3:0)

Strhující páté rozhodující klání proti Chotěboři, které se odehrálo ve čtvrtek 5. března od 19 hodin v Rehau aréně, dopadlo lépe pro domácí!!!

První třetina začala dvěma přesilovými hrami Třebové. I když domácí málem inkasovali ze dvou výpadů Chotěboře, tak se nakonec prosadili po střele od modré čáry v čase 2:35 (1:0)! Poté se prosadili ale ve 12. minutě i hosté a do kabin se šlo za stavu 1:1.

V první polovině druhé třetiny dostala Chotěboř výhodu několika přesilových her a dvě z nich dokázala využít, a to v časech 21:04 a 26:08. Skóre tedy bylo rázem 1:3! Velmi těžká situace pro Slovan, proti urputné obraně hostí. Do konce třetiny se ovšem Moravská dokázala prosadit a ve 36. minutě vsítit kontaktní branku (2:3)!

Třetí třetinu Slovan bojoval a doslova se rval o každý kousek ledu. Odměnou mu byl vyrovnávací gól ve 48. minutě (3:3). Tribuny začaly burácet a hnaly domácí kupředu. Úspěšně! V 51. minutě se třebovští prosadili střelou od modré čáry (4:3)! A když ještě o dvě minuty později, po krásné individuální akci, padl znovu gól do branky hostů, obrat byl kompletně dokonán (5:3)!

Slovan tedy postupuje do finále soutěže!!! V něm Moravská Třebová vyzve Chrudim! Chotěboř vyzve Choceň, které tímto chceme popřát mnoho štěstí! Velké poděkování patří hráčům i fanouškům! Nádherný obrat nepříznivě se vyvíjejícího zápasu!

Ohlasy po utkání:

Hodnocení trenéra Igora Čikla: ,,Jsem velice spokojený, zahrát si finále je super. Kluci bojovali, tato série nás stála spoustu sil. Teď máme dva dny na odpočinek a regeneraci a půjdeme bojovat o titul. Moc děkuji divákům za skvělou podporu!“

Hodnocení Dominika Marka: ,,První dvě třetiny z naší strany nebyly vůbec dobrý. Vůbec jsme nebruslili a nehráli tak, jak jsme si řekli. V šatně před třetí třetinou jsme si řekli, že tam necháme všechno a zápas otočíme. Diváci nás dostali do varu a povedl se nám neskutečný obrat. Atmosféra na stadionu byla naprosto skvělá a nezapomenutelná. Za to bych chtěl poděkovat našim fanouškům.“

Hodnocení Štěpána Kudrny: ,,Do zápasu jsme šli s jasným cílem, a to postoupit do finále. Začátek zápasu byl podle představ. Využitá přesilovka na 1:0 Vojtou Augustinem, poté jsme začali zmatkovat v obranné třetině a soupeř toho využil. Druhá třetina byla z našeho pohledu nejhorší, soupeř dal dva rychlé góly a hned to bylo 3:1. Před třetí třetinou jsme každý jeden z nás věděl, že tento zápas zvládnem a dotáhnem do vítězného konce. Soupeře jsme nepustili k ničemu a podařilo se nám vyrovnat. Pak čtvrtý gól, který soupeře uzemnil a skvělé sólo Dominika Marka, který změnil ještě finální skóre na 5:3…“

OBROVSKÉ DÍKY NAŠIM FANOUŠKŮM, kteří vytvořili neuvěřitelnou atmosféru a pomohli nám jako 6. hráč na hřišti.

Branky: 2:35 Augustin (Čikl, Pavlovský), 35:36 Čikl (Augustin, Pavlovský), 47:16 Marek, 50:47 Kudrna (Augustin, Pavlovský), 51:44 Marek (Řehulka) – 11:41 Eis (Ludvík Jaroslav), 21:04 Dvořák (Svoboda, Eis), 26:08 Dvořák (Svoboda, Eis)